Zabójstwo honorowe w Indiach: 25-letni mężczyzna zabija nieletnią siostrę w Bihar i zakopuje ciało w korycie rzeki

caret-down caret-up caret-left caret-right
Młoda dziewczyna
Wiek: 15 lat
Uduszona: 21 października 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Laukaha, dystrykt Madhubani, Bihar
Pochodzenie: Indie
Dzieci: sama była dzieckiem
Sprawca: jej brat Om Prakash Yadav
25-letni mężczyzna udusił swoją 15-letnią siostrę w sobotnią noc, 21 października, po tym, jak zobaczył ją w kompromitującej pozycji z młodym mężczyzną podczas modlitw w lokalnej świątyni w dystrykcie Madhubani w stanie Bihar. Po tym, jak dziewczyna nie wróciła z modlitwy, jej matka zaalarmowała policję. Pomimo szeroko zakrojonych poszukiwań, wszelki ślad po niej zaginął.

Po szeroko zakrojonych dochodzeniach pojawiły się podejrzenia, że starszy brat, Om Prakash Yadav, był zajęty wprowadzaniem policji w błąd i że sam mógł być sprawcą. Ostatecznie przyznał się, że zabił swoją siostrę i zakopał jej ciało w korycie rzeki. Om Prakash został aresztowany i wysłany do więzienia. Policja uznała morderstwo za "zabójstwo honorowe".

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .