Zabójstwa honorowe w pakistańskim Pendżabie: Mężczyzna zabija siostrę i jej chłopaka siekierą

Zaitoon Bibi i Fayyaz Hussain
Wiek: 20, 20
Zabici: 21 listopada 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Alipur tehsil, dystrykt Muzaffarnagar, Pendżab
Pochodzenie: Pakistan
Dzieci: brak
Sprawca: jej brat Mulazim Hussain (22)
Mężczyzna z Alipur tehsil w dystrykcie Muzaffarnagar w pakistańskiej prowincji Pendżab zabił siekierą we wtorek 21 listopada swoją 20-letnią siostrę Zaitoon Bibi i jej 20-letniego chłopaka Fayyaza Hussaina. 22-letni Mulazim Hussain podejrzewał, że jego siostra i mężczyzna mieli romans. Mulazim podążył za siostrą do rezydencji Fayyaza i zaatakował ich siekierą, co spowodowało ich natychmiastową śmierć. Poddał się policji i przyznał się do zabicia swojej siostry i jej chłopaka, ponieważ ich związek byłby hańbą dla honoru rodziny.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .