Policja w Bombaju aresztuje sześć osób w związku z zabójstwem międzywyznaniowej pary

caret-down caret-up caret-left caret-right
Karan Ramesh Chandra i Gulnaz Khan
Wiek: 22, 20 lat
Zadźgani na śmierć: październik 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Sion Koliwada, Bombaj
Pochodzenie: Indie
Dzieci: -
Sprawcy: jej ojciec Gora Raisuddiun Khan (50), jego syn Salman Gora Khan (22), jego przyjaciel Mohammed Kaif Naushad Khan (21) i troje nieletnich
W 2022 roku Karan Ramesh Chandra (22) i Gulnaz Khan (20) pobrali się z miłości wbrew woli jej rodziny. W październiku para została zwabiona do Sion Koliwada, dzielnicy Bombaju, przez ojca Gulnaz, który chciał pokazać im miasto.

Okazało się to pułapką. Karan Ramesh Chandra i Gulnaz Khan zostali zamordowani przez ojca Gulnaz, Gora Raisuddiun Khana (50), jej brata Salmana Gora Khana (22) i ich wspólnika Mohammeda Kaifa Naushada Khana (21), wraz z trzema nieletnimi. Rozczłonkowali ciała i rozrzucili szczątki w różnych częściach Bombaju.

Duży zespół śledczy został utworzony po odkryciu ciała Khana w studni w dzielnicy Mankhurd 14 października.

Policja zidentyfikowała ofiary i rozpoczęła poszukiwania podejrzanych. Dzięki rodzinie Karana w Uttar Pradesh dowiedzieli się, że para odwiedziła Mumbaj na zaproszenie ojca Gulnaz.

Gulnaz spotkała brutalna śmierć w dzielnicy Kalamboli niedaleko Panvel w Navi Mumbai, gdzie jej twarz została zmiażdżona przez kamień.

Śledztwo doprowadziło do aresztowania Gora Raisuddiun Khana, Salmana Gora Khana i Mohammeda Kaifa Naushada Khana, podczas gdy trzech nieletnich zostało również aresztowanych w związku z tym honorowym morderstwem. Gora i jego syn przyznali się do podwójnego morderstwa.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .