Zabójstwa honorowe w Indiach: Mężczyzna zabija syna i matkę z powodu małżeństwa syna z kobietą z niższej kasty w Tamil Nadu

Subhash i Kannammal
urodzeni: 1998, 1958
zasztyletowany na śmierć: 14 kwietnia 2023
Miejsce pobytu: Krishnagar, Tamil Nadu
Pochodzenie: Indie
Dzieci: -
Sprawca: Dhandapani
W szokującym incydencie w Tamil Nadu, mężczyzna zamordował swojego syna i matkę, ponieważ jego syn był żonaty z kobietą z niższej kasty, a matka wspierała swojego wnuka.

Sprawca został zidentyfikowany jako Dhandapani. Według policji, jego syn Subhash (25), pracownik w fabryce odzieży w Tiruppur, był w związku z Anusha, członkiem najniższej kasty. Subhash poślubił Anusha 27 marca, pomimo dezaprobaty ojca.

Później Subhash zmienił pracę i dołączył do prywatnej firmy finansowej w Thirupattur. Dhandapani był zły na syna za poślubienie Dalitki wbrew jego woli i poprosił swoją matkę, która wspierała małżeństwo wnuka, aby zaprosić ich do domu na Tamilski Nowy Rok i powiedział jej, że chce naprawić związek, powiedziała policja.

Subhash i Anusha pojechali do rodzinnego miasta po raz pierwszy od czasu ich małżeństwa i zatrzymali się w domu babci Subhasha. W środku nocy, gdy spali, Dhandapani szturmował dom i zaatakował ich ostrymi przedmiotami. Subhash i jego babcia Kannammal giną na miejscu. Anusha trafia na oddział intensywnej terapii w szpitalu i przeżywa.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .