Młoda kobieta podpalona przez brata we wschodnim Teheranie

Niezidentyfikowana kobieta
Urodzona: -
spalona żywcem: 3 maja 2023 r.
Miejsce pobytu: Teheran
Pochodzenie: Iran
Dzieci: -
Sprawca: jej brat
W dniu 3 maja 2023 r. młoda kobieta we wschodnim Teheranie, Iran, została spalona żywcem w ataku przez jej brata. Według lokalnych dziennikarzy, brat zasztyletował ją w SUV-ie, a następnie oblał benzyną przed podpaleniem. Kobieta doznała ciężkich poparzeń, a brat również doznał poparzeń w wyniku tego czynu. Nieznana osoba użyła gaśnicy, aby ugasić płomienie.

Zarówno brat jak i siostra zostali przewiezieni do szpitala; kobieta uległa obrażeniom i zmarła. Policja przeprowadziła śledztwo, a prokuratura nakazała aresztowanie sprawcy i poprosiła o ustalenie motywu.

Nazwiska osób biorących udział w zdarzeniu nie są znane. Wszelkie informacje są mile widziane!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .