Syria: 5-letnia Yasmine zabita przez swoją rodzinę i wyrzucona do kontenera na śmieci w Manbij, ponieważ została zgwałcona

Yasmine El-Hantawy
Urodzony: 2017
Zamordowany: Styczeń 2022 r.
Miejsce pobytu: Manbij (Aleppo)
Pochodzenie: Syria
Dzieci: sama była dzieckiem
Sprawcy: jej rodzina
W mieście Manbij w Syrii znaleziono okaleczone ciało 5-letniej Yasmine El-Hantawy. Została ona zabita ostrym narzędziem i wyrzucona do kontenera na śmieci.

Ofiara, wraz z innymi dziećmi, była podobno w drodze, aby odwiedzić swojego ojca, który pracował na wsi w Aleppo. Następnie została rzekomo uprowadzona i zgwałcona przez motocyklistę. Morderstwo miało miejsce, gdy rodzina była w drodze do szpitala Al-Furat w Manbij.

Źródła powiedziały Syryjskiemu Obserwatorium Praw Człowieka, że rodzina zabiła ją z zimną krwią z powodu poczucia honoru. Inni twierdzą, że Yasmine została zgwałcona przez jednego z członków rodziny.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .