Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Yunus (i jego ojciec)
Urodzony: ok.2000 (i ok.1966)
Próba zabójstwa: 21 lutego 2021 r.
Miejsce zamieszkania: Kempten / Allgäu
Miejsce zamieszkania. Pochodzenie: sprawca: Kosowo
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawcy: 3 mężczyzn z rodziny jego dziewczyny
Sprawa zaczyna się od 20-letniej kobiety z Kosowa, która najwyraźniej ma chłopaka, który nie pochodzi z Kosowa, być może jest Turkiem. Ojciec młodej kobiety grozi, że zmusi ją do zawarcia małżeństwa w Kosowie. W obawie przed tym młoda kobieta zostaje u rodziny swojego chłopaka.

Wszystko to jest wystarczającym powodem, aby ojciec (55 lat), jej brat i szwagier poprzysięgli krwawą zemstę. Spotykają przyjaciela młodej kobiety i jego ojca i ruszają na nich z nożem i pałkami. Ofiarom, ciężko rannym, udaje się wydostać w bezpieczne miejsce. Sprawcy uciekają, główny sprawca zostaje później zatrzymany w swoim mieszkaniu, kolejny sprawca tego samego dnia. Trzeci sprawca oddaje się w ręce policji następnego dnia.

Ojciec młodej kobiety twierdzi, że chciał przywrócić honor rodziny.

W październiku 2021 r.

W październiku 2021 roku w sądzie rejonowym w Kempten rozpoczyna się proces 3 Kosowarów. Oskarżenie dotyczy usiłowania zabójstwa, a w przypadku trzeciego sprawcy - usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i wymuszenia rozbójniczego.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .