Historia zabójstw honorowych

Rana
ur.: 1998 r.
zasztyletowany na śmierć: 5 września 2021 roku
Miejsce pobytu: Ahrensburg (koło Hamburga)
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej mąż (38 lat w chwili popełnienia zbrodni)
7 września 2021 roku 38-letni Afgańczyk wyróżnia się podczas rutynowej kontroli w pobliżu Hof (Bawaria). Chce wsiąść do autobusu do Mediolanu/Włoch. Twierdzi, że jego żona popełniła samobójstwo.

23-letnia martwa Afganka została znaleziona w schronisku dla uchodźców w Ahrensburgu w Szlezwiku-Holsztynie. Miała 28 ran kłutych, wykrwawiła się na śmierć i była przykryta dywanem. Jej prawdziwe nazwisko nie jest znane, nie wiadomo też, czy miała dzieci.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .