Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Makeda
Urodzony: 1991
Usiłowanie zabójstwa: 1 września 2021 r.
Miejsce zamieszkania: niejasne
Pochodzenie: Erytrea
Dzieci: 2
Sprawca: jej mąż (30 lat w chwili popełnienia zbrodni)
W dniu 1 września 2021 roku Erytrejczyk zasztyletował swoją żonę lub partnerkę przed domem w Essen-Altendorf. Została ona poważnie ranna i przewieziona do szpitala. Świadkowie wezwali policję i sprawca został aresztowany.

Oboje mają dwójkę dzieci, które zostały oddane pod opiekę agencji opieki nad młodzieżą. Do tej pory nie wiadomo, gdzie mieszkają ofiara i sprawca - nie mieszkają w Essen. Nie są również znane ich prawdziwe nazwiska.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .