Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Romina Ashrafi
urodzony: 2007
ścięty: 21 maja 2020
Rezydencja: Talesh, Iran
Pochodzenie: Iran
Dzieci: ona sama była dzieckiem
Sprawca: jej ojciec Reza Ashrafi (37 lat)
13-letnia Romina Ashrafi uciekła z domu ze swoim chłopakiem Bahamnem Khavari (35 lat) po tym, jak jej ojciec sprzeciwił się ich małżeństwu.

Twoje rodziny zadzwoniły na policję /i poprosiły o wytropienie ich i sprowadzenie z powrotem. Po pięciodniowym locie, para została aresztowana przez policję.

Romina została siłą oddana przez policję /swojej rodzinie, mimo zarzutów i twierdzeń, że obawiała się o swoje życie.

Wieczorem w czwartek 21 maja, Romina Ashrafi zostaje ścięta przez ojca Reza Ashrafiego we śnie z rolniczym sierpem.

Po zbrodni wyszedł i przyznał się do morderstwa. Wtedy policja wzięła go do aresztu.

W Iranie ojcowie, którzy mordują swoje córki dla honoru, są ledwo karani z powodu artykułu 301 kodeksu karnego. Jeśli zostanie uznany za winnego przez sędziów, zostanie skazany na karę od trzech do dziesięciu lat więzienia. W sprawie sądowej w 2013 r. sąd w Teheranie postanowił, że ojciec zostanie skazany jedynie na 6 miesięcy pozbawienia wolności za dźgnięcie córki na śmierć z powodu kłótni o jej małżeństwo.

Iran powinien znieść artykuł 301 kodeksu karnego

Iran powinien znieść artykuł 301 kodeksu karnego
Wszystkim irańskim dziewczynkom i ich ojcom przypomina się teraz ponownie, że irański wymiar sprawiedliwości jest bardzo wyrozumiały dla ojców, którzy zabijają swoje córki, a to ma zły wpływ na ich zachowanie.

W Syrii w marcu 2020 roku podjęto decyzję o zniesieniu części ustawy, która zapewniała, że zabójstwa honorowe były karane mniej surowo niż "zwykłe" morderstwa.

Twierdzimy, że Iran powinien pójść za przykładem Syrii i usunąć artykuł 301 z kodeksu karnego.

W Niemczech Reza Ashrafi zostałby prawdopodobnie skazany na karę dożywotniego więzienia za ścięcie córki, również biorąc pod uwagę uczucia niepokojów społecznych.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;vertical-align:top;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0}.ai-lazy-load-advanced_iframe { width: 120%; height: 900px; padding: 0; margin: 0; }

var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;function aiReceiveMessageadvanced_iframe(event) { aiProcessMessage(event,"advanced_iframe", "true");}if (window.addEventListener) { window.addEventListener("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);} else if (el.attachEvent) { el.attachEvent("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);}var aiIsIe8=false;var aiOnloadScrollTop="true"; if (typeof aiReadyCallbacks === 'undefined') { var aiReadyCallbacks = []; } else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) { var aiReadyCallbacks = []; } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery("#"+id_iframe).css("visibility", "visible"); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}function loadElem_advanced_iframe(elem) {}function aiModifyParent_advanced_iframe() { }var aiReadyAiFunct_advanced_iframe = function aiReadyAi_advanced_iframe() { aiModifyParent_advanced_iframe();setTimeout(function() { jQuery("#ai-lazy-load-advanced_iframe").lazyload({threshold: 3000, load: loadElem_advanced_iframe}); },50);};aiReadyCallbacks.push(aiReadyAiFunct_advanced_iframe);if (window.jQuery) { aiModifyParent_advanced_iframe(); }

var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById("advanced_iframe");var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false; function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , .