Historia zabójstw honorowych

Barbara
urodzony: 1960
zamordowany: 1 lipca 2011 r.
Rezydencja: Andernach (Nadrenia-Palatynat)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Turcja
Dzieci: 2 córki (26 i 27 lat)
Sprawca: jej mąż Serdar G. (32 lata)
Nie tylko duża różnica wieku jest niezwykła w tym przypadku: Turek jest prawie 20 lat młodszy od swojej niemieckiej żony. Nie oznacza to koniecznie nic, ale sugeruje, że małżeństwo miało na celu uzyskanie pozwolenia na pobyt dla obywatela tureckiego. Barbara ma dwie dorosłe córki z poprzedniego związku. Przeszła na islam za małżeństwo z Serdarem.

Siedmioletnie małżeństwo tych dwóch osób /jest prawdopodobnie brutalne. Para rozwiedzie się w czerwcu 2011 roku. Ona ma wymienione zamki w drzwiach, ale on również grozi jej w miejscu pracy. Może spać w swoim samochodzie w tym czasie. 30 czerwca Serdar otwiera okno mieszkania Barbary przez klapę dla kotów. Rozbija jej motocykl. Potem kupuje nóż w supermarkecie.

Następnego dnia odzyskuje dostęp do mieszkania i ukrywa się. Barbara wraca do domu z młodszą córką, odkrywa rozbity silnik i dzwoni na policję. Policjant rejestruje obrażenia, gdy Serdar przysiada za kanapą. Potem Barbara i jej córka wychodzą na taras. Ukryty sprawca słyszy ich rozmowę, która pokazuje, że Barbara ma nowego partnera. Następnie morduje żonę sześcioma ukłuciami przed córką. Sąsiad dzwoni na policję. Narzędzie zbrodni znaleziono na miejscu zbrodni.

Sprawca ucieka samochodem, ale może zostać aresztowany następnego dnia w restauracji. W grudniu 2011 r. rozpocznie się proces w sądzie okręgowym w Koblencji. Oskarżenie jest takie, że muzułmanin nie był w stanie przetworzyć faktu, że jego były partner miał kontakt z innym człowiekiem. Sprawca przyznaje się do przestępstwa, ale zaprzecza, że ma zamiar zabić. Córki Barbary są wspólnymi powodami.

W styczniu 2013 roku Serdar zostaje skazany na dożywocie za morderstwo. Nazwisko ofiary nie jest znane. Doceniamy wszystkie informacje!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .