Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ibrahim J.
urodzony: 1979
dźgnięty nożem: 12 czerwca 2011 r.
Lokalizacja: Gladbeck
Miejsce zbrodni: Bottrop
Pochodzenie: Liban / Kurds
Dzieci: niejasne, możliwe 3 + 1 nienarodzone dziecko
Przestępcy: Bilal (24 lata w chwili zbrodni), jego brat Chalid (28) i kuzyn Haysam S. (28), wszyscy z Libanu z niemieckimi paszportami
Siostra Ibrahima, Jehan, ma 20 lat, dobrze mówi po niemiecku i mieszka z rodzicami w Gladbeck. W maju 2007 roku wyszła za mąż za Chalida, który jest starszy o cztery lata. Małżeństwo odbywa się tylko zgodnie z obrzędem islamskim. Później, w sądzie, Jehan opisze jej małżeństwo jako męczeństwo. Codziennie jest bita, gdy zabiera się ją do szpitala ze złamanymi żebrami. Rodzice Chalid'a traktują ją jak sprzątaczkę. Ona zostawia męża kilka razy, wprowadza się do rodziców. Ale jej ojciec sprowadza ją z powrotem.

Wiosną 2011 roku Jehan ostatecznie rozwodzi się i przeprowadza z Neheim-Hüsten w Sauerland do swojej siostry w Essen. Prawdopodobnie otrzyma opiekę nad dziećmi (1 i 3 lata).

W białą niedzielę 2011 roku klan libański świętuje ślub w wynajętej sali na terenie przemysłowym w Bottrop. Wśród 700 gości znajduje się bójka weselna. Około 22:30 Bilal dźga 32-latka z Gladbeck. Umiera w szpitalu i jest pochowany w Essen. Kolejny 50-latek z Lünen zostaje poważnie ranny podczas uroczystości.

Dwa dni później, dwaj podejrzani bracia zwracają się do siebie: Bilal, 24 lata, i Chalid, 28 lat, którzy pochodzą z Arnsberg-Neheim i występują ze swoimi prawnikami na posterunku policji w Bottrop. Najmłodszy twierdzi, że jest odpowiedzialny za to przestępstwo. Żona jego starszego brata Chalida rozwiodła się z nim i walczyła o opiekę nad dziećmi. W rezultacie Ibrahim, brat tej kobiety, został zadźgany nożem na śmierć na weselu. Więc ten martwy człowiek jest bratem Jehana. Zgłosiła się na policję zaraz po zbrodni.

W grudniu 2011 r. proces rozpocznie się przed Sądem Okręgowym w Essen przy zastosowaniu surowych środków bezpieczeństwa. Mówi się, że klan Gladbeck wynajął zabójcę, by zastrzelił oskarżonego w sądzie. Kuzyn tych dwóch braci, Haysam S.

Jehan zeznaje, że Chalid groził jej, jej ojcu i braciom śmiercią. Bracia i siostrzeniec towarzyszą jej zeznaniom w kpinie.

W lipcu 2012 bracia są skazani na dożywocie za morderstwo, Haysam jest uniewinniony. W lipcu 2013 r. Federalny Sąd Najwyższy potwierdza wyrok dożywocia.

W sierpniu 2012 roku odbędzie się kolejny proces w sądzie w Bielefeld o wrogość dwóch klanów. W lutym 2013 r. ojciec uwięzionych synów zostanie ugodzony nożem na śmierć. Był w otwartym więzieniu i miał przepustkę. Nakaz zabójstwa ma pochodzić od głowy drugiego klanu, za co został skazany na 3 lata więzienia. Proces będzie kontynuowany w czerwcu 2015 roku: Federalny Sąd Najwyższy uchyli wyroki. Między innymi, sędzia miał związek z prawnikiem zaangażowanym w sprawę. Ze względu na zaangażowanie wymiaru sprawiedliwości w Bielefeld, nowe rozprawy odbędą się w sądzie rejonowym w Dortmundzie. Wynik nieznany.

.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;vertical-align:top;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0}.ai-lazy-load-advanced_iframe { width: 120%; height: 900px; padding: 0; margin: 0; }

var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;function aiReceiveMessageadvanced_iframe(event) { aiProcessMessage(event,"advanced_iframe", "true");}if (window.addEventListener) { window.addEventListener("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);} else if (el.attachEvent) { el.attachEvent("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);}var aiIsIe8=false;var aiOnloadScrollTop="true"; if (typeof aiReadyCallbacks === 'undefined') { var aiReadyCallbacks = []; } else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) { var aiReadyCallbacks = []; } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery("#"+id_iframe).css("visibility", "visible"); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}function loadElem_advanced_iframe(elem) {}function aiModifyParent_advanced_iframe() { }var aiReadyAiFunct_advanced_iframe = function aiReadyAi_advanced_iframe() { aiModifyParent_advanced_iframe();setTimeout(function() { jQuery("#ai-lazy-load-advanced_iframe").lazyload({threshold: 3000, load: loadElem_advanced_iframe}); },50);};aiReadyCallbacks.push(aiReadyAiFunct_advanced_iframe);if (window.jQuery) { aiModifyParent_advanced_iframe(); }

var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById("advanced_iframe");var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false; function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .