Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Shania
urodzony: 2007
Próba morderstwa: 28 maja 2019
Rezydencja: Alphen aan den Rijn, Holandia
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 4 (?, ?, 17, 15)
Perpetrator: Adham S. (41 lat)
W 2017 roku Adham S., Kurd z miasta Afrin na północy Syrii, uciekł przez Turcję do Holandii. Jego żona Shania i czwórka dzieci przyjechała do Alphen aan den Rijn rok później w celu połączenia rodzin, gdzie mieszkali w mieszkaniu.

Adham żył na zasiłku i siedział w domu cały dzień. Od czasu zjednoczenia rodziny para walczyła prawie codziennie, a Adham kilkakrotnie groził żonie nożem.

W dniu 28 maja 2019 roku Adham dźgnął nożem żonę pięć razy w klatkę piersiową, uderzając w oba płuca i dużą żyłę. Córka została pchnięta nożem w serce. Aby uratować jej życie, musiała zostać operowana na miejscu zbrodni przez lekarza, który przyleciał helikopterem urazowym. Kobiety były na intensywnej terapii przez kilka tygodni i przeżyły.

Adham został aresztowany przez policję, /z krwią na rękach, na ganku mieszkania.

Na posterunku policji i w sądzie Adham wytłumaczył, że wypił trzy puszki piwa i że nie pamięta usiłowania zabójstwa.

Kiedy sędzia chciał wiedzieć, /dlaczego dźgnął nożem, Adham powiedział mu, że jego honor został naruszony. Zawsze byłem upokarzany i wyśmiewany. Stali przede mną. "Nie jesteś mężczyzną! Nie jesteś moim ojcem! Moja córka była zakochana w Arabie. Nie byłam z tego powodu szczęśliwa. Wszystko zostało zniszczone przez Arabów."

Sędzia wtedy zapytał: "Czy to daje ci do tego prawo?" Na co mężczyzna odpowiedział: "Nie wiem." /br /> <br /"Nigdy nie chciałem tego. Sami są winni tego, co się stało, doprowadzili mnie do tego desperackiego czynu", powiedział Adham S.

Sąd orzeknie za dwa tygodnie. Zmieniliśmy nazwiska ofiar.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , .