Rodzina zabija nastoletnią parę i wiesza ciała na drzewie mango w Uttar Pradesh

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nastoletnia para
wiek: 17, 19 lat
Zamordowani: maj 2023
Miejsce zamieszkania: Kayampur Nivarwara, Uttar Pradesh, Indie
Kasta: Thakur, Dalit
Dzieci: -
Sprawcy: jej rodzina
Do tragicznego zdarzenia doszło w jednej z wiosek w Uttar Pradesh, gdzie młoda para nastolatków została brutalnie zamordowana przez krewnych dziewczyny. Ich ciała zostały powieszone na drzewie mango. Doniesienie ojca młodego mężczyzny zainicjowało policyjne śledztwo, w którym siedem osób, w tym ojciec dziewczyny, zostało oskarżonych o porwanie, morderstwo i naruszenie prawa dotyczącego zapobiegania okrucieństwom wobec Dalitów.

Śledztwo ujawniło, że chłopak planował poślubić dziewczynę po osiągnięciu przez nią dorosłości. Członkowie rodziny dziewczyny sprzeciwili się temu związkowi ze względu na różnice kastowe. Wzięli sprawy w swoje ręce i najpierw zabili chłopca, po czym porwali dziewczynę i powiesili oboje na drzewie, aby sprawić wrażenie, że był to przypadek samobójstwa.

Nastoletnia para próbowała wcześniej uciec przed osobami sprzeciwiającymi się ich związkowi, ale nie udało się i w ciągu tygodnia zostali odnalezieni. Chłopak został aresztowany i trafił do więzienia, natomiast dziewczyna wróciła do rodziny.

Obecnie sprawa jest nadal przedmiotem śledztwa, a policja jest w trakcie aresztowania wszystkich podejrzanych. Choć niektórzy lokalni świadkowie twierdzą, że morderstwo ma związek z różnicami kastowymi, w raporcie policyjnym dostarczonym przez rodzinę zmarłego chłopca nie ma o tym wzmianki.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .