Mężczyzna zabija siostrę z powodu "honoru" w Karaczi

Młoda kobieta
Urodzona: -
zastrzelona: 14 maja 2023
Miejsce pobytu: Karachi
Pochodzenie: Pakistan
Dzieci: -
Sprawca: jej brat
W niedzielę rano, 14 maja, w Karaczi w Pakistanie miało miejsce szokujące wydarzenie, w którym młoda kobieta stała się ofiarą zabójstwa honorowego. Kobieta została postrzelona w głowę i nogę przez swojego brata. Zginęła na miejscu.

Podczas policyjnego śledztwa sprawca początkowo próbował sprawiać wrażenie, że incydent ze strzelaniną był przypadkowy, gdy czyścił swoją broń, na którą ma pozwolenie. Jednak gdy detektywi skonfrontowali go z dowodami, ostatecznie przyznał się do morderstwa. Twierdził, że zastrzelił swoją siostrę z powodu rzekomych "nielegalnych związków", które miała z kimś innym.

Co znamienne, żaden z członków rodziny nie chciał wnieść oskarżenia. Dlatego też państwo zdecydowało się na wniesienie sprawy karnej przeciwko sprawcy za morderstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .