Próba zabójstwa honorowego lub konflikt w związku w Uden, Holandia: Ojciec (59 lat) dźga córkę (38 lat) na ulicy

Ana
Wiek: 38 lat
Próba zabójstwa: 11 czerwca 2024 r.
Miejsce zamieszkania: Uden, Holandia
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: -
Sprawca: ojciec
Być może ten akt nie jest zabójstwem honorowym i być może ta sprawa nie należy do tego archiwum. Początkowo jest to "tylko" usiłowanie zabójstwa: we wtorek po południu, 11 czerwca 2024 r., 38-letnia Ana została dźgnięta nożem na środku ulicy przez 59-letniego mężczyznę w jej rodzinnym mieście Uden. Po drugiej stronie ulicy na mężczyznę krzyczeli prawdopodobnie członkowie rodziny. Nagranie pokazuje, jak kontynuuje kopanie jej po tym, jak została pchnięta nożem. Według naocznego świadka sprawca powiedział, że kobieta jest jego córką. Ana została zabrana do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Z nożem w ręku sprawca spokojnie czekał na policję, która przybyła po kilku minutach i aresztowała go. Policja zakłada konflikt w sferze relacyjnej.

Ana nie jest prawdziwym imieniem kobiety. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie wskazówki!

Jeśli okaże się, że motyw nie jest związany z honorem, oczywiście ponownie usuniemy sprawę z archiwum.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , , .