Pakistańsko-amerykańska fotografka Sania Khan zastrzelona przez byłego męża w Chicago

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sania Khan
urodzona: 1993
zastrzelona: 18 lipca 2022
Miejsce zamieszkania: Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone
Pochodzenie: Pakistan
Dzieci: brak
Sprawca: były mąż Raheel Ahmed (36 lat w chwili popełnienia zbrodni)
Pakistańsko-amerykańska Sania Khan, pochodząca z górskiego miasta Chattanooga w stanie Tennessee, w czerwcu 2021 roku osiedliła się w Chicago, w stanie Illinois. W Chicago zaczęła mieszkać ze swoim mężem, Raheelem Ahmedem.

Sania jest profesjonalnym fotografem, który specjalizuje się w robieniu podniosłych zdjęć na ceremoniach ślubnych oraz parom młodym.

Zimą 2021/2022 roku Sania i Raheel postanowili się rozstać. Ich formalne rozstanie zostało sfinalizowane w maju. Raheel wyjechał, aby zamieszkać z rodziną na przedmieściach Atlanty.

Planem Sani była przeprowadzka z powrotem do rodzinnego miasta Chattanooga. W poniedziałek 18 lipca 2022 roku Raheel został zgłoszony przez rodzinę jako zaginiony, a policja wysłała funkcjonariuszy do rezydencji Sani, aby sprawdzić, czy tam jest.

Po przybyciu na miejsce personel policji usłyszał strzał z pistoletu, a następnie dźwięki mężczyzny jęczącego z bólu. Kiedy funkcjonariusze weszli do rezydencji, Sania został znaleziony martwy, a jej były mąż w sypialni z pojedynczą raną postrzałową głowy. Podobno znaleziono również rachunek za samobójstwo. Raheel został następnie przewieziony do szpitala, gdzie po przyjeździe stwierdzono jego zgon.

Jeśli chodzi o motyw tego morderstwa i samobójstwa, media odnoszą się do konta Sani na TikTok, gdzie szczerze mówi o problemach, z jakimi borykają się kobiety z Azji Południowej po rozwodzie.

Sania powiedziała co następuje: "Przechodząc przez rozwód jako południowoazjatycka kobieta czuje się czasami tak, jakbyś zawiodła w życiu. Sposób, w jaki społeczność przykleja ci etykietkę, brak wsparcia emocjonalnego, które otrzymujesz i presja, by z kimś zostać, bo "co ludzie powiedzą", jest izolujący. To sprawia, że kobietom trudniej jest opuścić [małżeństwo], w którym nie powinny były być na początku. To bolesne odejść od kogoś, kogo się kiedyś kochało. Ale jeszcze bardziej bolesne jest kochać kogoś, kto nieostrożnie obchodzi się z twoim sercem".

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;vertical-align:top;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0}.ai-lazy-load-advanced_iframe { width: 120%; height: 900px; padding: 0; margin: 0; }

var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;function aiReceiveMessageadvanced_iframe(event) { aiProcessMessage(event,"advanced_iframe", "true");}if (window.addEventListener) { window.addEventListener("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);} else if (el.attachEvent) { el.attachEvent("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);}var aiIsIe8=false;var aiOnloadScrollTop="true"; if (typeof aiReadyCallbacks === 'undefined') { var aiReadyCallbacks = []; } else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) { var aiReadyCallbacks = []; } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery("#"+id_iframe).css("visibility", "visible"); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}function loadElem_advanced_iframe(elem) {}function aiModifyParent_advanced_iframe() { }var aiReadyAiFunct_advanced_iframe = function aiReadyAi_advanced_iframe() { aiModifyParent_advanced_iframe();setTimeout(function() { jQuery("#ai-lazy-load-advanced_iframe").lazyload({threshold: 3000, load: loadElem_advanced_iframe}); },50);};aiReadyCallbacks.push(aiReadyAiFunct_advanced_iframe);if (window.jQuery) { aiModifyParent_advanced_iframe(); }

var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById("advanced_iframe");var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false; function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .