Pakistańska policja próbuje aresztować ojca, macochę i wujka zamordowanej Sary Sharif (10)

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sara Sharif
Wiek: 10 lat
Zamordowana: Sierpień 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Horsell, Surrey
Pochodzenie: Pakistan/Wielka Brytania
Dzieci: Sama była dzieckiem
Podejrzani: Ojciec Malik Urfan Sharif (41), macocha Beinash Batool (29), wujek Faisal Malik (28)
8 sierpnia Malik Urfan Sharif zarezerwował bilety lotnicze na następny dzień, organizując lot w jedną stronę do Islamabadu w Pakistanie dla siebie, swojej dziewczyny Beinash Batool, swojego brata Faisala Malika i pięciorga dzieci.

Po przybyciu do Islamabadu Urfan Sharif skontaktował się z brytyjskim numerem alarmowym i poinformował funkcjonariusza, że powinni udać się do jego rezydencji.

We wczesnych godzinach porannych 10 sierpnia martwe ciało 10-letniej Sara Sharif zostało znalezione w domu Urfana Sharifa w Horsell w Surrey. Ciało Sara wykazywało oznaki gwałtownej śmierci. Angielska policja współpracuje z Interpolem i pakistańskimi władzami w celu zatrzymania ojca, macochy i wuja Sara.

Malik Urfan Sharif / Beinash Batool

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .