Ojciec morduje 15-letnią córkę i oskarża członków rodziny w Hardoi, Indie

Młoda dziewczyna
Wiek: 15 lat
Zabita: 30 czerwca 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Hardoi, Uttar Pradesh
Pochodzenie: Indie
Dzieci: brak
Sprawca: ojciec Anangpal
30 czerwca 2023 r. ojciec o imieniu Anangpal zabił swoją 15-letnią córkę w wiosce Bisaoli, położonej w dystrykcie Hardoi w stanie Uttar Pradesh. Incydent miał miejsce podczas wizyty rodzinnej. Anangpal zaatakował córkę ostrym przedmiotem, po czym porzucił jej ciało na polu. Ponadto zranił szczeniaka z wioski i rozlał krew w domu swojego brata i bratowej.

Po morderstwie Anangpal oskarżył swojego brata, szwagierkę i mieszkańca wioski o zbrodnię i wniósł przeciwko nim oskarżenie. Podczas przesłuchań złożył kilka sprzecznych oświadczeń i uwikłał się w kłamstwa. Po intensywnym przesłuchaniu przez funkcjonariuszy z posterunku policji w Pachdevra, Anangpal w końcu przyznał się do popełnienia morderstwa. Stwierdził, że jego brat miał pozamałżeński romans z jego żoną, że żona go opuściła i że widział swoją córkę rozmawiającą z młodym mężczyzną z wioski.

Anangpal został aresztowany i stanie przed sądem, by odpowiedzieć za swoje czyny.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .