Mężczyzna, który zabił swoją dziewczynę i wezwał policję, dostanie dożywocie

Ramona B.
urodzona: 1994
zasztyletowana na śmierć: 6 lutego 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Neutraubling (koło Regensburga)
Pochodzenie: Sprawca: Rumunia
Dzieci: 1 córka (w chwili popełnienia przestępstwa miała 9 lat)
Sprawca: jej chłopak Rolf S. (36 lat w chwili zbrodni)
Wczesnym rankiem 6 lutego 2022 r. w Neutraubling koło Ratyzbony Rumun morduje 24 ciosami swoją dziewczynę. Ma ona dziecko z innego związku, które urodziła bardzo wcześnie. W chwili zbrodni matka i córka znajdują się w jednym łóżku. Sprawca miał na celu traumatyczne przeżycie córki, co zostanie wyjaśnione później w sądzie. Pojawił się rozwód, na który sprawca nie chciał się zgodzić.

Po dokonaniu przestępstwa zadzwonił na policję. W mieszkaniu zostaje zatrzymany. Córka zostaje zwrócona biologicznemu ojcu.

W listopadzie przed sądem w Regensburgu rozpoczyna się proces. Zgłasza się świadek, który kilka dni przed zbrodnią rozmawiał ze sprawcą przez internet o 15 latach więzienia. Pod koniec listopada jest już wyrok: dożywocie.

Można się spierać, czy jest to zabójstwo honorowe, czy też czyn impulsywnego alkoholowego sprawcy przemocy. Liczne pchnięcia nożem i inscenizacja zbrodni mogą wskazywać na motyw honoru, ale i szczególnego okrucieństwa.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .