Notoryczny przestępca Minh Nghia Vuong strzela do matki swojej byłej dziewczyny w Zwijndrecht, Holandia

caret-down caret-up caret-left caret-right
Michel Wandzia
urodzony: 1957
zastrzelony: 21 stycznia 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Zwijndrecht
Pochodzenie: sprawca: Wietnam, ofiara: Holandia
Dzieci: -.
Sprawca: Minh Nghia Vuong "Lucky" (49 lat)
Być może ten czyn nie jest zabójstwem honorowym i być może ta sprawa nie należy do tego archiwum. W sobotę, 21 stycznia, około godziny 14:10, 66-letnia Michel Wandzia i jej 38-letnia córka przechodziły przez parking przy centrum handlowym Walburg w Zwijndrecht. Tam wdały się w kłótnię z Minh Nghia Vuongiem, byłym chłopakiem córki. Świadek twierdzi, że widział, jak córka ucieka, a mężczyzna ją gonił. Następnie wyciągnął pistolet i strzelił w powietrze. Następnie próbował zmusić córkę, aby szła z nim do jego samochodu. Wtedy strzelił najpierw do córki, a potem do jej matki. Gdy leżały na ziemi, ponownie strzelił do nich z bliskiej odległości.

Po strzale pobiegł do swojego samochodu, BMW, i pojechał z pełną prędkością ścieżką rowerową pod prąd. Michel Wandzia zmarła na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Córka podobno dała się jeszcze podejść i została zabrana do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu.

Minh Nghia Vuong rzekomo regularnie kierował wobec nich groźby śmierci, był znany jako niebezpieczny z bronią palną i miał długą przeszłość kryminalną. W 2017 roku został skazany na siedem lat więzienia za napad na kuriera z gotówką w Zoetermeer w grudniu 2015 roku. Tam wraz z dwoma współsprawcami przechwycił z bronią w ręku 260 tys. euro. Z powodu stalkingu i gróźb śmierci kobieta wielokrotnie ze strachu naprawiała związek. Na posterunku policji złożyła doniesienie przeciwko Minh Nghia Vuong.

Policja rozpowszechniła następujący raport z poszukiwań: "Podejrzany ma 1,70 wzrostu, ma lekko stonowaną skórę, normalną budowę i krótkie czarne włosy. W momencie strzelania był ubrany w ciemną kurtkę model parka, pod którą miał na sobie ubranie z kapturem. Vuong znany jest również pod pseudonimem "Lucky"." Ponieważ jest on w biegu i niebezpieczny z broni palnej, policja radzi, aby nie zbliżać się do niego osobiście, ale aby natychmiast zadzwonić na policję, jeśli ktokolwiek go zobaczy.

Po wielotygodniowych poszukiwaniach policja zatrzymała zbiegłego Minh Nghia Vuonga na Ketelbrug w Schiedam w sobotę po południu, 25 lutego, około godziny 12.30.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;vertical-align:top;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0}.ai-lazy-load-advanced_iframe { width: 120%; height: 900px; padding: 0; margin: 0; }

var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;function aiReceiveMessageadvanced_iframe(event) { aiProcessMessage(event,"advanced_iframe", "true");}if (window.addEventListener) { window.addEventListener("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);} else if (el.attachEvent) { el.attachEvent("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);}var aiIsIe8=false;var aiOnloadScrollTop="true"; if (typeof aiReadyCallbacks === 'undefined') { var aiReadyCallbacks = []; } else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) { var aiReadyCallbacks = []; } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery("#"+id_iframe).css("visibility", "visible"); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}function loadElem_advanced_iframe(elem) {}function aiModifyParent_advanced_iframe() { }var aiReadyAiFunct_advanced_iframe = function aiReadyAi_advanced_iframe() { aiModifyParent_advanced_iframe();setTimeout(function() { jQuery("#ai-lazy-load-advanced_iframe").lazyload({threshold: 3000, load: loadElem_advanced_iframe}); },50);};aiReadyCallbacks.push(aiReadyAiFunct_advanced_iframe);if (window.jQuery) { aiModifyParent_advanced_iframe(); }

var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById("advanced_iframe");var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false; function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}

Posted in Dochodzenie, Władze holenderskie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .