62-letni mężczyzna morduje swoją żonę w Hanowerze

Gülüsan T.
urodzony: 1965 r.
zasztyletowany na śmierć: 8 czerwca 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Hanower
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: brak wspólnych
Sprawca: jej mąż Osman T. (62 lata w chwili popełnienia zbrodni)
Po zabójstwie Osman kradnie żonie pieniądze, złoto i biżuterię i wysyła je dzieciom. Jeśli tak, to motywem byłaby chciwość. Mówi się, że Gülüsan przyjechała z Turcji i wyszła za Osmana. Natychmiast po otrzymaniu pozwolenia na pobyt, rzekomo chciała się z nim rozwieść. Co Osman zapewne odbiera jako zdradę. Albo jest to motyw zmyślony. Może Gülüsan po prostu chce się rozwieść z mężem, na co Osman nie chce się zgodzić.

Co sprowadza nas do honoru. Para poznała się w Turcji około 2019 roku. Przypuszczalnie oboje mają dzieci z poprzednich związków. Osman pracuje dla Volkswagena w Hanowerze. Gülüsan wprowadza się do niego.

8 czerwca 2022 roku zadaje jej 18 ran nożem na śmierć. Następnie upija się i dzwoni na policję. Gdy policjanci stoją w drzwiach, podchodzi do nich, prawdopodobnie po to, by dać się zastrzelić. Policjant pozostaje bez szwanku.

W grudniu 2022 roku w Sądzie Okręgowym w Hanowerze rozpoczyna się proces. W telefonie komórkowym ofiary zostaje znaleziony plik audio z przestępstwa. Atak na policjanta jest również sądzony jako usiłowanie zabójstwa.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .