Matka trójki dzieci zasztyletowana we Frankfurcie

caret-down caret-up caret-left caret-right
Janina
urodzona: 1983
zadźgana na śmierć: 3 lipca 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Frankfurt/M.
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: 3 (w wieku 6 miesięcy, 15 i 19 lat w chwili zbrodni)
Sprawca: jej mąż (w wieku 51 lat)
W dniu 3 lipca 2023 r. funkcjonariusze policji znaleźli Janinę pokrytą krwią w jej mieszkaniu w dzielnicy Frankfurter Berg we Frankfurcie. Jej mąż jest znany policji, od kilku tygodni ma zakaz zbliżania się z powodu przemocy domowej, w sprawę zaangażowane jest Biuro ds.

Janina umiera na miejscu zdarzenia. Mąż sam zadzwonił na policję. Podczas zbrodni w mieszkaniu znajdowało się 6-miesięczne dziecko. Jest jeszcze dwoje dzieci w wieku 15 i 19 lat. Nazwiska i pochodzenie zaangażowanych osób nie są znane. Wiadomo natomiast, co następuje: Sprawca był właścicielem firmy sprzątającej. O kobiecie sąsiedzi mówią, że zawsze "pozwalała mężowi mówić".

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .