Matka sześciorga dzieci zasztyletowana na ulicy

Zohra Mohammad G.
urodzony: 1991 r.
ugodzony nożem: 29 kwietnia 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Berlin
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: 6
Sprawca: jej mąż (42 lata)
29 kwietnia 2022 roku Zohra została zasztyletowana na ulicy w Berlinie-Pankow przez starszego o 11 lat męża. Oboje mieli 6 dzieci. Matka umiera na miejscu zdarzenia. Sprawca ucieka rowerem, później oddaje się w ręce policji, a raczej zostaje przyprowadzony na policję przez 2 strażników rezydencji dla uchodźców, w której mieszkała rodzina.

Później okazuje się, że Zohra została odseparowana od męża z powodu przemocy domowej. Postawiono mu kilka zarzutów, musiał się wyprowadzić. Para przybyła do Niemiec z Iranu przez Turcję i Grecję. Ona nauczyła się niemieckiego, on nie. Po przestępstwie grupy "lewicowe" demonstrują przeciwko "władzom i policji".

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .