Matka dwójki dzieci zadźgana na śmierć przez byłego męża w Rendsburgu

Thurayya A.
urodzony: 1981
zasztyletowana na śmierć: 1 lutego 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Rendsburg (okolice Kiel)
Pochodzenie: przypuszczalnie Palestyńczyk z Syrii
Dzieci: 2 synów (w chwili popełnienia zbrodni mieli 10 i 12 lat)
Sprawca: jej były mąż Adnan A. (60 lat)
1 lutego 2023 roku Thurayya przyprowadza swoje dzieci do szkoły w Rendsburg-Mastbrook, nie wraca do domu i zaginęła. 11 lutego rolnik znajduje jej ciało na polu między Börn a Klein Bennebek, około 30 km od Rendsburga.

Początkowo mówi się, że jako sprawcę aresztowano "członka rodziny". Jest nim jej były mąż. Nie wiadomo, czy istnieją dalsze powiązania rodzinne. Wiadomo jednak, że Thurayya pisała na mediach społecznościowych o separacji, pomówieniach, ucisku i nienawiści. Około 2 lata wcześniej Thurayya rozwiodła się z mężem. Po przestępstwie dzieci trafiają pod opiekę Urzędu ds. Młodzieży.

Thurayya podobno wychowała się w Syrii. Jej były mąż jest Palestyńczykiem. Podobno pracował w salonie samochodowym, był gwałtowny i agresywny.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .