Możliwa próba zabójstwa honorowego - mężczyzna strzela kobiecie w głowę, gdy ta prowadziła samochód w Delmenhorst

Lorin
Urodzony: 1988
Próba zamachu: 10 lutego 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Delmenhorst (Dolna Saksonia)
Pochodzenie: Syria / Kurdowie, ewentualnie Jazydzi
Dzieci: 3 (8, 10, 12 lat w chwili popełnienia zbrodni)
Sprawca: niejasny
Para o syryjsko-kurdyjskim pochodzeniu ma trójkę dzieci i rozstała się. 10 lutego 2023 roku Lorin zabiera dzieci do domu ich ojca. Mężczyzna na rowerze strzela Lorinowi w głowę przez okno. BMW zatrzymuje się na słupie. Dzieci pozostają "bez szwanku".

Lorin zostaje zabrany do szpitala, przechodzi operację i przeżywa. Dzieci przeżywają traumę i są pod opieką Bureau of Youth Services. Sprawca ucieka rowerem. Później były mąż zostaje aresztowany, ale zwolniony. Prawdziwe nazwiska nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .