Historia zabójstw honorowych

Juvy-Ann (i jej nienarodzone dziecko)
urodzony: 1999
zasztyletowana: 14 stycznia 2021 roku
Miejsce zamieszkania: Hamm (NRW)
Pochodzenie: ofiara: Filipiny; sprawca: niejasne, nazwa arabska
Dzieci: była w ciąży
Sprawca: jej chłopak Alim K. (w wieku 23 lat w momencie popełnienia przestępstwa)
Juvy-Ann pochodzi z Filipin i jest w ciąży. Jej chłopak lub były chłopak dźga ją nożem w szyję 14 stycznia 2021 roku. Juvy-Ann wykrwawia się na śmierć, później naliczono 60 ran kłutych. Umiera również nienarodzone dziecko. Sprawca ukrywa ciało pod liśćmi na parkingu w Hamm.

W doniesieniach prasowych początkowo mówi się, że sprawcą jest Niemiec z Bergkamen (NRW). Ale jego imię to Alim, imię arabskie. Podobno po dokonaniu przestępstwa zadzwonił do swojej siostry i opowiedział jej o nim. Siostra poinformowała policję. Alim został aresztowany, ma kartotekę kryminalną.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .