Morderstwo w imię honoru w Hamburgu: 20-letnia uczennica Viktoria pobita na śmierć

caret-down caret-up caret-left caret-right
Victoria L.
urodzona: 2001
zamordowana: 10 stycznia 2021 roku
Miejsce zamieszkania: Hamburg
Pochodzenie: Ofiara: Ukraina; Sprawca: Libia
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: Sharif (26 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Sharif przyjeżdża z Libii do Hamburga w czerwcu 2016 roku, później do Plauen (Saksonia). Zostaje jednak w Hamburgu i prześladuje młodą Ukrainkę Victorię. Dziewczyna mieszka z rodzicami w Hamburg-Neuallermöh. Wobec niego wydano zakaz zbliżania się.

10 stycznia 2021 roku Sharif zabija młodą kobietę i ukrywa ciało w piwnicy na rowerze. Dzwoni na policję ze sklepu z kebabem, doprowadza służby ratunkowe do domu, a następnie ucieka. Po zmasowanej obławie zostaje złapany. Możliwe, że aresztowano także drugiego mężczyznę, ale potem wypuszczono go na wolność.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .