Honorowe zabójstwo w północnych Indiach: Mężczyzna morduje córkę i paraduje z jej ciałem na motocyklu, ponieważ nie było jej w domu przez dwa dni

Sumandeep Kaur
Wiek: 20 lat
zamordowana: 10 sierpnia 2023 r.
Miejsce zamieszkania: Muchal, Pendżab
Pochodzenie: Północne Indie
Dzieci: brak
Sprawca: ojciec Dalbir Singh
20-letnia Sumandeep Kaur opuściła dom bez poinformowania rodziców i była nieobecna przez dwa dni. Jej ojciec, Dalbir Singh, był wściekły.

Kiedy Sumandeep niespodziewanie wróciła w czwartek 10 sierpnia, została zaatakowana przez ojca. Nagranie z monitoringu zarejestrowało, jak Dalbir ciągnie córkę za włosy i brutalnie kończy jej życie ostrym narzędziem.

Po jej śmierci, ciało Sumandeep było paradowane na motocyklu przez wioskę Muchal w Pendżabie, w północnych Indiach, przez jej ojca.

Podczas pobytu w areszcie policyjnym Dalbir Singh przyznał się do popełnienia ohydnej zbrodni: "Zabiłem swoją córkę, ponieważ była z kimś na zewnątrz. To było z powodu dumy i powinno służyć jako lekcja dla innych dziewcząt".

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , .