Historia zabójstw honorowych

Maria P.
urodzony: 1995
podpalony: 22 stycznia 2015 r.
Rezydencja: Berlin
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Wykładzina: Turcja
Dzieci: była w dużej mierze w ciąży
Perpetrator: jej były chłopak Eren T. (19 lat), ojciec nienarodzonego dziecka
Maria i Eren są razem od września 2012 roku. Rodzina Eren nie akceptuje dziewczyny. Dlatego przechodzi na islam i rozwija się w pewien "turecki szyk", w tym chustę na głowę. Jej ojczym jest również Turkiem. Jej biologiczny ojciec (narodowość niejasna) prawdopodobnie zmarł.

Kiedy uczeń szkoły zawodowej zachodzi w ciążę w wieku 19 lat, Eren oddziela się od niej, prawdopodobnie pod presją rodziny.

22 stycznia 2015 r. Eren, jego 19-letni kumpel Daniel i Maria pojadą do lasu w berlińskim Adlershof - prawdopodobnie pod groźbą przemocy. Daniel trzyma tam kobietę, Eren uderza ją w głowę żelaznym prętem i uderza nożem w brzuch. Potem młodzi mężczyźni zalewają kobietę w ciąży benzyną i podpalają ją. Mary pali się ze swoją nienarodzoną córką.

Następnego dnia unsub zgłosił jej zaginięcie. Ale zostaje uwikłany w sprzeczności i ostatecznie przyznaje się do zbrodni. Daniel również został aresztowany. Jego dziewczyna urodziła trzyletnie dziecko i znów jest w ciąży. Nie ma dyplomu ukończenia szkoły i jest opisywany przez innych jako klasowy klaun i bardzo lubiący dzieci. Eren i Daniel są oskarżeni o wspólne morderstwo i brutalną aborcję. Daniel przyznaje się częściowo. Nazywa się "Daniel robi to, co mówi Eren". Oboje są przyjaciółmi od wielu lat.

W październiku 2015 r. rozpocznie się sprawa sądowa przed izbą ds. przestępczości nieletnich Sądu w Berlinie. W lutym 2016 r. na nich oboje zostanie orzeczony 14-letni wyrok skazujący dla nieletnich i zostanie ustalona szczególna powaga winy. W listopadzie Federalny Sąd Najwyższy potwierdzi wyrok.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .