Historia zabójstw honorowych

Luna M.
urodzony: 1971
uduszony: 14-15 marca 2015
Rezydencja: Bremen
Pochodzenie: Ofiara: Syria; sprawca: Irak
Dzieci: 1 córka, 1 syn (3 i 5 lat)
Sprawca: jej mąż Shakhwan Suleman Mohammed (47 lat)
Shakhwan jest bezrobotną iracką pielęgniarką, która mieszka w Niemczech od 1992 roku. Od 2005 roku posiada narodowość iracką i niemiecką. W 2008 roku wychodzi za mąż za Lunę, która ma paszport syryjski i niemiecki. Rozwiedzie się wiosną 2014 roku. Dwoje z nich ma dwoje dzieci razem, ale prawdopodobnie także inne dzieci z poprzednich związków. Chłopiec jest autystyczny i zostaje z matką, dziewczyna mieszka z ojcem w Oslebshausen.

Shakhwan odmawia przyjęcia rozwodu i zaczyna prześladować swoją żonę. Jesienią 2014 r. miejscowy sąd wyda nakaz ochrony przed przemocą. Nie wolno mu zbliżać się do mieszkania, ale zakaz zbliżania się do niego zostanie zniesiony w lutym 2015 r. z powodu wspólnej opieki nad córką.

14 lub 15 marca Shakhwan udusił swoją żonę w swoim mieszkaniu, które początkowo pozostało niezauważone. Kiedy niepełnosprawny syn nie przychodzi do przedszkola od tygodnia, policja wchodzi do mieszkania i znajduje uduszone zwłoki, które są tam od kilku dni. Wydano międzynarodowy nakaz aresztowania.

Za późno: Sprawca leci z dwójką dzieci z lotniska w Bremie do Turcji 16 marca.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .