Historia zabójstw honorowych

Lareeb Khan
urodzony: 1995
Uduszony: 27/28 stycznia 2015 r.
Lokalizacja: Darmstadt
Pochodzenie: Pakistan
Dzieci: prawdopodobnie nie
Sprawca: jej ojciec Assadullah K. (51 lat) i jej matka Shazia (41 lat)
Lareeb to 19-letnia kobieta z Pakistanu z niemieckim paszportem. Uczy się zostać asystentką dentystyczną i jest zakochana w młodym człowieku o imieniu Raheel T., który również pochodzi z Pakistanu i ma niemiecki paszport. Studiuje i jeździ taksówką jako praca dodatkowa.

Rodzice nie aprobują związku, prawdopodobnie dlatego, że już obiecali lub sprzedali swoją córkę komuś innemu. Dwoje rodziców jest również zamężnych przez rodziców w Pakistanie. Ojciec pracował w rolnictwie, dopóki nie przyjechał do Niemiec w wieku 25 lat.

W nocy z 28 stycznia 2015 r. ojciec (51 lat) i matka (41 lat) uduszą młodą kobietę. Przenoszą ciało na wózku swojej babci do pojazdu. Następnie ciało zostaje złożone w lesie. Następnego ranka, spacerowicze znajdą ciało.

Następnego dnia rodzice są aresztowani. Początkowo również ciotka i wujek (w wieku 36 i 39 lat), ale są one ponownie zwolnione. Ojciec przyznał się do czynu. Należy do kierownictwa wspólnoty Ahmadiyya w Darmstadt, znanej z mizoginistycznej interpretacji religii. Mówił bardzo mało po niemiecku i został usunięty z urzędu "przez oczywiste przewinienie". Lareeb poszedł do szkoły zawoalowany.

Po przestępstwie młodsza siostra Lareeba, Neda/Nida, przychodzi do członków rodziny. Później przenosi się do przyjaciół. Jest współprokuratorem w procesie, który rozpoczyna się we wrześniu 2015 roku. Ojciec bierze na siebie całą winę za oczyszczenie matki. Oświadczenia siostry wydają się postrzegać jej matkę jako siłę napędową. Dowiedzieli się, że ojciec pracował jako sprzątacz i że matka nie mogła uczyć się niemieckiego.

To była powszechna metoda nauczania. Gazeta pisze, że rodzice ustanowili krajowy reżim terroru z nadużyciami i wszechstronnym nadzorem. Za przestępstwo ojciec nagrał kamery ochrony w korytarzu. Z parasolem ojciec i matka próbowali, jak transportować ciało córki bez filmowania. Jednak prawnik obrony nie chce, aby postrzegać to jako wspólne przygotowanie do morderstwa. Zamiast tego, ojciec został uwięziony w swojej społeczności muzułmańskiej. Najwyraźniej nikt nie powiedział mu, że wolność córki jest ważniejsza od woli ojca. W przypadku zabójstw honorowych nierzadko zdarza się, że sprawca czuje się dobrze, a w najlepszym razie okazuje wyrzuty sumienia ze względów strategicznych. Ojciec Lareeba też: W sądzie oświadcza, że się nie zmieni, ale że będzie nadal żył tak jak poprzednio. Pozwala to wyciągnąć wnioski na temat tego, jak chce traktować swoją młodszą córkę.

W grudniu oboje rodzice zostają skazani na dożywotnie więzienie. Jednak szczególna powaga winy nie została ustalona.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .