Historia zabójstw honorowych

Zada
Narodzony:
Próba zamachu: 18 listopada 2013 r.
Rezydencja: Flensburg
Pochodzenie: Liban
Dzieci: 2 synów
Sprawca: jej były partner Ahmad H. (48 lat)
W lipcu 2013 Zada zrywa ze swoim chłopakiem Ahmadem. 18 listopada, krótko przed godziną 4 rano, najeżdża na jej mieszkanie i rani ją oraz siostrę prowadzącą z siekierą i pistoletem. Wlewa 13 litrów benzyny i oleju silnikowego do hali i na strych i podpala dom.

Więcej niż 50 osób musi zostać ewakuowanych i stracić domy.>> Straż pożarna mówi o małym cudzie, że nie ma już ofiar. Dom musi zostać zburzony.

W noc po zbrodni, Ahmad zostaje aresztowany. Obecnie toczy się przeciwko niemu kilka postępowań, w tym postępowanie w sprawie naruszenia ustawy o stalkingu i ochronie przed przemocą.

W maju 2014 roku rozpocznie się proces o usiłowanie zabójstwa /w sądzie rejonowym we Flensburgu. Ahmad został skazany na 8 lat i 7 miesięcy więzienia. Zdanie w wyroku sądowym mówi również o "głęboko zakorzenionym archaicznym wizerunku kobiety". Zada nie jest prawdziwym imieniem kobiety.

Wznosi się nowy budynek. W marcu 2018 roku afgański uchodźca zadźgał w tym domu swoją dziewczynę, która już wcześniej zaczęła nosić dla niego chusty.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , , .