Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nigina H.
urodzony: 1997
dźgnięty nożem: 27 listopada 2013
Rezydencja: Bad Homburg
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: brak, miała tylko 16 lat
Sprawca: jej ojciec Abdul Karim H. (40 lat)
Nigina urodziła się w Kabulu, jej dwoje młodszego rodzeństwa w Niemczech. Od 2000 roku dzieci i rodzice są uznawani za osoby ubiegające się o azyl i mieszkają w Bad Homburg. Podobno ojciec był policjantem w Afganistanie. On nie pracuje w Niemczech. Jego żona pracuje w domu starców.

Karim jest brutalnym mężem. Jego żona Seta ucieka ze swoim 4 letnim synem do schroniska dla kobiet. Na rozprawie sądowej ojciec mimo to otrzymuje opiekę nad dwiema dziewczynkami (11 i 16 lat), rzekomo na ich wniosek.

27 listopada Karim dźgnął swoją córkę Niginę 40 szwami, wiele z nich w szyję, jakby to było nacięcie. Ona krwawi na śmierć. Ukrywa ją pod pudłami w piwnicy.

Kilka dni później, matka i syn przychodzą w odwiedziny. Podobno Nigina jest w domu przyjaciela. Ponieważ ona nie przychodzi do szkoły, opieka społeczna dla młodzieży wzywa Karima. Potem znika, jedzie do Holandii, ale wraca. Członkowie rodziny odkrywają ciało w piwnicy.

Kilka dni później, Abdul Karim zostaje aresztowany na posterunku policji. Pewnie chciał udawać, że jest pijany. Są kasety, na których przyznaje się do swojej zbrodni. W październiku 2014 r. rozpoczyna się proces w sądzie rejonowym we Frankfurcie nad Menem. Adwokat obrony na próżno próbuje zapobiec odegraniu spowiedzi w sądzie. W listopadzie sprawca zostaje skazany na karę dożywotniego więzienia za morderstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;vertical-align:top;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0}.ai-lazy-load-advanced_iframe { width: 120%; height: 900px; padding: 0; margin: 0; }

var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;function aiReceiveMessageadvanced_iframe(event) { aiProcessMessage(event,"advanced_iframe", "true");}if (window.addEventListener) { window.addEventListener("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);} else if (el.attachEvent) { el.attachEvent("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);}var aiIsIe8=false;var aiOnloadScrollTop="true"; if (typeof aiReadyCallbacks === 'undefined') { var aiReadyCallbacks = []; } else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) { var aiReadyCallbacks = []; } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery("#"+id_iframe).css("visibility", "visible"); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}function loadElem_advanced_iframe(elem) {}function aiModifyParent_advanced_iframe() { }var aiReadyAiFunct_advanced_iframe = function aiReadyAi_advanced_iframe() { aiModifyParent_advanced_iframe();setTimeout(function() { jQuery("#ai-lazy-load-advanced_iframe").lazyload({threshold: 3000, load: loadElem_advanced_iframe}); },50);};aiReadyCallbacks.push(aiReadyAiFunct_advanced_iframe);if (window.jQuery) { aiModifyParent_advanced_iframe(); }

var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById("advanced_iframe");var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false; function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .