Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nigina H.
urodzony: 1997
dźgnięty nożem: 27 listopada 2013
Rezydencja: Bad Homburg
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: brak, miała tylko 16 lat
Sprawca: jej ojciec Abdul Karim H. (40 lat)
Nigina urodziła się w Kabulu, jej dwoje młodszego rodzeństwa w Niemczech. Od 2000 roku dzieci i rodzice są uznawani za osoby ubiegające się o azyl i mieszkają w Bad Homburg. Podobno ojciec był policjantem w Afganistanie. On nie pracuje w Niemczech. Jego żona pracuje w domu starców.

Karim jest brutalnym mężem. Jego żona Seta ucieka ze swoim 4 letnim synem do schroniska dla kobiet. Na rozprawie sądowej ojciec mimo to otrzymuje opiekę nad dwiema dziewczynkami (11 i 16 lat), rzekomo na ich wniosek.

27 listopada Karim dźgnął swoją córkę Niginę 40 szwami, wiele z nich w szyję, jakby to było nacięcie. Ona krwawi na śmierć. Ukrywa ją pod pudłami w piwnicy.

Kilka dni później, matka i syn przychodzą w odwiedziny. Podobno Nigina jest w domu przyjaciela. Ponieważ ona nie przychodzi do szkoły, opieka społeczna dla młodzieży wzywa Karima. Potem znika, jedzie do Holandii, ale wraca. Członkowie rodziny odkrywają ciało w piwnicy.

Kilka dni później, Abdul Karim zostaje aresztowany na posterunku policji. Pewnie chciał udawać, że jest pijany. Są kasety, na których przyznaje się do swojej zbrodni. W październiku 2014 r. rozpoczyna się proces w sądzie rejonowym we Frankfurcie nad Menem. Adwokat obrony na próżno próbuje zapobiec odegraniu spowiedzi w sądzie. W listopadzie sprawca zostaje skazany na karę dożywotniego więzienia za morderstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .