Historia zabójstw honorowych

Hümeyra
urodzony: 1983
Postrzelony: 25 listopada 2013
Rezydencja: Kolonia
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2 (1 i 5 lat)
Perpetrator: jej mąż Gürkan Sunman (33 lata)
Małżeństwo Hümeyry i Gürkana znajduje się w kryzysie, prawdopodobnie z powodu jego skrajnej zazdrości. Mówi się o rozwodzie. Zawód Gürkana jest wymieniany jako mechanik, jej jako gospodyni domowa.

W dniu 25 listopada 2013 roku Gürkan zabija żonę od strzału w głowę. Umieszcza ciało między kamieniami na brzegu Renu w kolońskiej dzielnicy Niehl. W czasie zbrodni, dzieci są z ciotką. Potem Gürkan zabiera je do Turcji.

Następnego dnia kapitan widzi ciało z wody i dzwoni na policję. Ponieważ członkowie rodziny zgłosili zaginięcie Hümeyry, została ona szybko zidentyfikowana.

Gürkan jest poszukiwany z międzynarodowym nakazem aresztowania.

Kilka dni po zbrodni wraca do Niemiec bez dzieci. Jest aresztowany po przylocie na lotnisko w Kolonii/Bonn. Nie jest jasne, czy mógł już być aresztowany w Turcji, czy chciał się oddać w ręce policji, czy mógł opuścić Turcję bez żadnych problemów pomimo międzynarodowego nakazu aresztowania.

W lipcu 2001 roku rozpoczyna się proces w Kolońskim Sądzie Okręgowym. W sierpniu ogłoszono werdykt: 10 lat za zabójstwo. Za skazanie za morderstwo, izba mówi, że nie ma żadnego motywu. Dzieci przebywają z rodziną w Turcji. Rodzina zabójcy ich matki.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

"560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/videoseries?list=PLJmW4862d78CXqT26obiLr13lskfaYUUt" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen>
[/phone]

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .