Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Zada
Urodzony: 1996
oblany gorącym tłuszczem: 4 grudnia 2010
Miejsce zamieszkania: Herten (NRW)
Pochodzenie: Liban
Dzieci: co najmniej 1 syn (5 lat w chwili popełnienia zbrodni)
Sprawca: jej ojciec (50 lat)
Rodzina Zady pochodzi z Libanu, jej rodzice mają 8 dzieci. Jej ojciec wydaje ją za mąż. Zada ma co najmniej jednego syna.

Zada rozwodzi się z mężem i ukrywa się przez półtora roku. Po tym czasie ojciec jej wybacza - podobno.

4 grudnia 2010 roku spędza noc w domu swoich rodziców w Deer South. Kiedy śpi, ojciec oblewa ją gorącym tłuszczem. W ten sposób chce przywrócić honor swojej rodzinie. Tłuszcz został rozgrzany przez jego pierwszą żonę, ma też drugą.

W kwietniu 2012 roku ojciec zostaje skazany przez sąd rejonowy w Bochum na 3 lata więzienia. Zada wybaczyła mu przed sądem. Sędzia uzasadnił wyrok w następujący sposób: "Oskarżony przedłożył swoje przestarzałe poglądy moralne nad fizyczną integralność swojej córki". Prawdziwe nazwiska osób zamieszanych w sprawę nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie and tagged , , .