Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ahmet
Urodzony: 1977
Usiłowanie zabójstwa: 12 grudnia 2010 r.
Miejsce zamieszkania: Region Aschaffenburg
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: prawdopodobnie żadne
Sprawca: Haya (28 lat w chwili popełnienia zbrodni), paszport niemiecki
Ahmed jest w związku z 18-letnią Ayse, ale nie chce się z nią ożenić. Jej brat Haya nie chce się na to zgodzić. Podczas amatorskiego turnieju piłkarskiego w hali Frankenhalle w Stockstadt podkrada się od tyłu do siedzącego w hali Ahmeda i bez ostrzeżenia zadaje mu cios nożem. Ofierze udaje się odeprzeć trzeci cios. Haya wyciąga broń i próbuje uciekać, ale zostaje obezwładniony. Ahmed przeżywa ciężko ranny i poddaje się nagłej operacji.

Przed sądem rejonowym w Aschaffenburgu Haya przyznaje się do zbrodni, ale chce domagać się skrócenia wyroku ze względu na utratę uczuć. Później stwierdza, że chciał przywrócić honor swojej rodzinie. W październiku 2011 roku zostaje skazany na 10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa. Nazwiska osób zamieszanych w sprawę i inne szczegóły nie są znane. Wszystkie wskazówki są doceniane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Whistleblower and tagged , , .