Historia zabójstw honorowych

Yasmin F.
urodzony: 1980
usiłowanie zabójstwa: 18 października 2014
Rezydencja: Berlin
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 1 córka
Perpetrator: jej mąż Sahin (46 lat)
W 1998 roku Yasmin kończy 18 lat, mieszka w Turcji, a jej rodzice się z nią żenią. To tylko małżeństwo imamów, ponieważ jej mąż Sahin poślubił już Niemca poprzez małżeństwo dla wygody.

Yasmin przyjeżdża do Berlina i ma córkę. Sahin musi wrócić do Turcji w 2002 roku, ponieważ odkryto jego oszustwo małżeńskie. Kiedy dziesięć lat później wraca, Yasmin stała się niezależną kobietą, która nie chce już podporządkowywać się mężowi. Przemoc domowa ma miejsce.

W październiku 2014 roku Yasmin opowie o rozwodzie. Jej mąż zadźgał ją nożem rzeźnika. Następnie wzywa karetkę - okoliczność uniewinniającą dla prawników podczas usiłowania zabójstwa. Dlatego też w kwietniu 2015 roku Sahin zostanie skazany przez sąd okręgowy w Berlinie na 2 lata i 9 miesięcy pozbawienia wolności oraz odszkodowania w wysokości 20.000 euro za ból i cierpienie spowodowane wyrządzeniem poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .