Historia zabójstw honorowych

Basima M.
urodzony: 1977
usiłowanie zabójstwa: 26 października 2014
Rezydencja: Monachium
Pochodzenie: Irak
Dzieci: 4 (7, 9, 19, 22 lata)
Perpetrator: jej były mąż Ismail Ahmad Moayad (44 lata)
Basima ma 22-letnią córkę w wieku 37 lat. W wieku 15 lat została prawdopodobnie zmuszona do zawarcia małżeństwa przez rodziców. Nie wiadomo, jak rodzina przybyła do Niemiec.

Jest co najmniej jeden przypadek przemocy domowej, ale prawdopodobnie niezliczone. Latem 2013 roku Ismail bije swoją żonę i najstarszą córkę. Nie składają oni skargi, ale Basima składa pozew rozwodowy.

Dalej, Ismail mógł widzieć swoje dzieci w weekend. Porwał dwóch młodszych braci do Iraku. Kilka miesięcy później, z pomocą członków rodziny, zostają oni przywiezieni z powrotem do Monachium. Wydano nakaz aresztowania, Ismail znika.

W dniu rozwodu w październiku 2014 r. nie stawi się przed sądem. Nie wolno mu widzieć dzieci z powodu ryzyka uprowadzenia. Choć jest poszukiwany, odwiedzi swoją żonę w październiku 2014 roku. Członkowie rodziny odwiedzają. Jednak natychmiast atakuje on swoją żonę i zadaje jej ciosy przed członkami rodziny i synem. Basima jest operowana i przeżywa.

Sprawca ucieka metrem, obrazy z kamer pokazują, że chodzi po peronie. Stamtąd szlak jest stracony.

W gazecie używa się innej nazwy dla Basimy.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Zabójstw honorowych and tagged , , .