Historia zabójstw honorowych

Yasemin Tomak Iybar
urodzony: 1979
Zamordowany: 29 stycznia 2011 r.
Rezydencja: Lünen (NRW)
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: niejasne
Sprawcy: jej szwagier i były chłopak Adem I. (34 lata) oraz Salia, żona swojego nowego kochanka
Yasemin jest ogrodnikiem i był już wcześniej żonaty. Aby uzyskać pozwolenie na pobyt w Niemczech, w 2005 roku wyszła za mąż za brata swojego chłopaka Adema. Adem wykorzystuje ją. W 2010 roku dystansuje się od niego. Wprowadza się do własnego mieszkania w Lünen i rozpoczyna związek z mężczyzną o nazwisku Ibrahim K. Ten człowiek jest żonaty i ma dzieci. Jego żona, Salia, wraz z oszukanym byłym chłopakiem, wynajmuje bójkę. Podobno mężczyźni mają zgwałcić Yasemin "aby ją zhańbić" (tak mówi później prokurator).

Plan nie zostanie wykonany. Zamiast tego, Adem i Salia zaatakowali ofiarę 29 stycznia 2011 roku w mieszkaniu Yasemina. Zwiążą ją i zabiorą do garażu, żeby ją zgwałcić. Adem chciała sfilmować tę zbrodnię. Ale mężczyźni odmówili. Adem i Salia zabierają ofiarę z powrotem do mieszkania i uduszają ją tam.

Dwa dni później Adem i dwóch wspólników wyrzuca nagie ciało w miejscu spoczynku na autostradzie w Holandii, gdzie znajduje się ono 4 lutego. Samochód Yasemin'a znajduje się później w Dortmundzie. Adem został aresztowany w maju. Salia osiedla się w Turcji latem. Jej motywem zbrodni jest prawdopodobnie zemsta i zazdrość. Były chłopak, z drugiej strony, prawdopodobnie miał motyw honorowy.

W grudniu 2011 roku rozpocznie się proces przed sądem w Dortmundzie. Adem milczy na temat oskarżeń. W marcu 2013 roku sprawca zostanie skazany na karę dożywotniego więzienia. Zwraca się uwagę na szczególną powagę winy. Za gang, który wysłał do nowego przyjaciela Yasemina, musi on zapłacić Ibrahimowi 10.000 euro w ramach odszkodowania za spowodowanie uszkodzeń ciała i bólu. Obrona będzie się odwoływać. W marcu 2014 roku, Federalny Sąd Najwyższy ogłasza werdykt ostateczny. Współsprawca Salia jest nadal na wolności.

Czterech innych mężczyzn z Dortmundu i Castrop-Rauxel jest sądzonych przed Izbą Młodzieżową. Pukali nowego kochanka Jasemina do nieprzytomności 23 stycznia. Za to w marcu 2012 roku otrzymają następujące wyroki: 4 lata i 6 miesięcy; 4 lata; i 3 lata i 3 miesiące. Jeden z nich zostanie skazany na rok w zawieszeniu z powodu "mediacji".

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Whistleblower, Zabójstw honorowych and tagged , , , .