Historia zabójstw honorowych

Sebahat K.
urodzony: 1973
Zabity/ zadźgany nożem: 12 lutego 2011 r.
Ostatnie miejsce zamieszkania: Rosenheim
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2 (8 i 17 lat)
Perpetrator: jej były mąż Tamer (42 lata)
W czerwcu 2010, Sebahat i Tamer rozejdą się. Mają dwójkę nieletnich dzieci. Tamer pracuje w barze z przekąskami. Po rozwodzie grozi swojej byłej żonie i bije ją kilka razy. W marcu 2011 roku zostaje skazany za napaść. Grozi mu deportacja do Turcji.

W dniu 12 lutego 2011 o 3.30 Sebahat wraca do domu i chce zmienić pracę w piekarni. Wysiada z samochodu, sprawca uderza ją kijem. Kopie ją, krzyczy, że musi umrzeć, pięć razy wbija nóż kuchenny w jej tułów i dusi ją wstążką wykręconą z pary rajstop. Potem wrzuca umierającą kobietę pod samochód na podwórku.

Ponieważ Sebahat nie przychodzi do pracy, koledzy dzwonią na policję o 10:00. Gliny znajdą ciało.

Tego samego dnia jej były mąż zostaje aresztowany przez komórkę śledzącą w lesie i przyznaje się do przestępstwa. Jako motyw wskazuje, że jego była żona rozpoczęła nowy związek po rozwodzie.

W sierpniu 2011 roku Tamer został skazany przez sąd okręgowy w Traunstein na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo. W marcu 2012 roku Federalny Sąd Najwyższy wydał zgodę na rewizję obrony. Sprawa zostanie rozpatrzona od września 2012 r. Obecnie 18-letnia córka świadczy o tym, że jej ojciec często stosował przemoc: wobec matki, wobec córek i prawdopodobnie także wobec nowego partnera. W grudniu werdykt - kara dożywotniego więzienia za morderstwo - zostanie potwierdzony.

Posted in Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .