Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Fathia el Q.
urodzony: 1969
dźgnięty nożem na śmierć: 18 lutego 2011 r.
Rezydencja: Düsseldorf
Pochodzenie: Maroko
Dzieci: 1 córka, 1 syn (oboje dorośli)
Sprawca: jej były mąż Hassan M. (42 lata)
Fathia żeni się z mężczyzną i ma z nim syna. Kiedy mężczyzna umiera, żeni się z Marokańczykiem w Hiszpanii i ma z nim córkę. W 2008 roku zgłasza go do napadu, w 2009 roku dostaje rozwód. Syn mieszka w Maroku. Fathia mieszka z córką w Hiszpanii.

W listopadzie 2010 roku Fathia przenosi się z Barcelony do Düsseldorfu, prawdopodobnie dlatego, że jest atakowana i grozi jej śmierć przez byłego męża. Jej (niemiecka) matka i siostry mieszkają w Düsseldorfie.

18 lutego 2011 roku były mąż Fathii dźgnął ją nożem na drodze publicznej. Świadkowie ostrzegają karetkę. Fatia umiera w szpitalu z powodu ran brzucha. Sprawca ucieka. Później świadek mówi, że w styczniu pewien północnoafrykański mężczyzna ze zdjęciem szukał Fathii na tej samej ulicy.

Cztery dni po morderstwie, były mąż zostaje aresztowany w Hiszpanii.

We wrześniu 2011 r. rozpocznie się proces w Sądzie Krajowym w Dusseldorfie. W listopadzie Hassan zostaje skazany na 13 lat więzienia za zabójstwo. Obrona składa odwołanie. Proces odbędzie się ponownie w październiku 2012 roku. Wyrok zostanie potwierdzony w styczniu 2013 roku.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .