Historia zabójstw honorowych

Zorica H.
urodzony: 1990
dźgnięty nożem: 20/21 lutego 2011
Rezydencja: Taufkirchen/Oper Bavaria
Pochodzenie: Ofiara: Bośnia; Sprawca: Turcja
Dzieci: ona sama była dzieckiem
Perpetrator: Harun A. (18 lat, urodzony w Niemczech)
Zorica pracuje w dyskotekach i supermarketach i zachodzi w ciążę przez doradcę zawodowego i byłego sprzedawcę z Erding, zwanego Harun. Ma niemiecki paszport i tureckie korzenie. Prawdopodobnie nie ma żadnego lub jest to tylko krótki związek.

W nocy z 21 lutego 2011 roku Harun przychodzi do mieszkania Zorica, być może dlatego, że przyszła matka chce rozmawiać o alimentach. Później rzecznik policji powiedział, że sprawca "poczuł się głęboko urażony na swój honor".

Harun wiąże Zorikę i dźga ją "niewiarygodną brutalnością" i "ekstremalnym okrucieństwem", jak to się później mówi - 165 razy. W ten sposób zabija przyszłą matkę i nienarodzoną córkę. Sąsiedzi ostrzegają policję następnego dnia w południe.

Poszukując ojca dziecka, agenci znajdują Haruna w jego mieszkaniu. Po pierwszym zaprzeczeniu, przyznaje się do zbrodni.

Podczas innego przesłuchania, Harun twierdzi, że planował, przygotował i przeprowadził zbrodnię razem z 20-letnim Turkiem.

Pozew przeciwko Harunowi i jego wspólnikowi Vedatowi rozpoczyna się w październiku 2011 roku w sądzie rejonowym w Landshut. Vedat trzymał ofiarę, a główny sprawca dźgnął Zoricę. Duża liczba ran kłutych jest typowa dla zabójstwa honorowego. Obaj zostali skazani na 10 lat pozbawienia wolności, co stanowi najwyższy wyrok w systemie sądownictwa dla nieletnich.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , .