Historia zabójstw honorowych

Babcia, mama i dwoje dzieci
urodzony: 1956, 1989, 2014, 2018
zamordowany: 28 marca 2020 r.
Rezydencja: Etten-Leur
Pochodzenie: Holender z tureckimi rodzicami
Dzieci: 2
Perpetrator: Onur Kandemir (33 lata)
W sobotę 29 marca 2020 r. około 18.15 policja znalazła martwe ciała emerytowanego tureckiego tłumacza Hikmeta Kandemira (64), jej synowej Gulcan Kandemir i jej syna Atakana Kandemira (6) oraz córki Deniza Kandemira (2) w domu na Dasseburcht w Etten-Leur.
Onur Kandemir
Podejrzany jest Onur Kandemir, urodzony i wychowany w Etten-Leur (33 lata). Według miejscowych mieszkańców jest przyjaznym człowiekiem i podobno wprowadził się kilka miesięcy temu wraz z matką. Został wydany nakaz aresztowania, w którym władze wyrażają troskę o dobro psychiczne tego czterokrotnego podejrzanego o morderstwo. Onur Kandemir stanowiłby zagrożenie dla innych i dla siebie samego.

Przechodzimy do tematu przemocy domowej, turecki reporter szkicuje następujący scenariusz: Kiedy przyjaciele Hikmeta Kandemir nie mogli do niej dotrzeć, wysłali wiadomość do syna Onura Kandemir. W odpowiedzi wysłał zdjęcia swojej matki, żony i dzieci i napisał: "są bardzo chorzy, nie mogą mówić (ani rozmawiać)". Incydent został natychmiast zgłoszony na policję. Weszli do domu i odkryli cztery ciała i ustalili, że Onur Kandemir nie jest już osiągalny telefonicznie i prawdopodobnie uciekł.

Sąsiadka mówi nam, że domy mają małe ściany i że nie słyszała dzieci od piątkowego wieczoru.

Spotkanie dla mieszkańców Etten-Leur nie może być niestety zorganizowane z powodu zbierania zakazów nałożonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronaawirusa. Ludzie, którzy tego potrzebują, mogą więc otrzymać pomoc psychologiczną przez telefon.

Ród był znany z tutejszego meczetu. Meczet oferował również pomoc i wsparcie.

31 marca Onur Kandemir został aresztowany w Etten-Leur po tym, jak został uznany przez kilka osób za poszukiwanego podejrzanego o morderstwo. Policja ma nadzieję, że Onur Kandemir może dać im lepszy wgląd w jego motywy.

Zadowoleni bylibyśmy z wskazówek! Aby wysłać e-mail bezpośrednio do nas możesz po prostu kliknąć tutaj

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Whistleblower, Zabójstw honorowych and tagged , .