Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Yara
urodzony: 2000
Próba morderstwa: 10 lipca 2019 roku
Rezydencja: Siegburg (NRW)
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: prawdopodobnie 2
Sprawca: jej były chłopak Mehmadali A. (28 lat w chwili zbrodni)
Yara i Mehmadali mają dzieci - nie wiadomo, ile. Ponieważ ma tylko 19 lat, to prawdopodobnie 2. W lutym 2019 roku wyprowadza się z mieszkania wspólnego w Siegburgu pod Bonn.
<po południu 10 lipca Mehmadali kilka razy dźgnął nożem swoją byłą dziewczynę na korytarzu. Zabiera się ją do szpitala z zagrażającymi życiu obrażeniami. Następnego dnia jej stan jest nadal krytyczny.

Mehmadali lot, jest oficjalnie poszukiwany. Następnego dnia, zostaje rozpoznany i aresztowany na ulicach Kolonii wieczorem.

Prawdziwe imię tej kobiety nie jest znane. Imię Mehmadali może pochodzić z Kosowa. Wszystko jest możliwe.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .