Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sehmuz A.
urodzony: 1990 Łódź /> Próba morderstwa: 8 lipca 2019 roku
Rezydencja: Berlin-Reinickendorf
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: nie
Perpetrator: Ibrahim Y. (20 lat w chwili zbrodni), brat swojej dziewczyny
Betül ma 23 lata i razem z sześcioletnim Sehmuzem jest starszy. W dniu 8 lipca 2019 roku chłopak odwiedza mieszkanie swojej rodziny, ale nie akceptuje związku. Obie rodziny są wrogami. Rodzina Betül wybrała dla niej innego mężczyznę (Berlin w 2019 roku).

Para zakłada, że nikt z rodziny nie będzie w domu przed 20.30. Pewnie robią to, co młodzi ludzie, kiedy są zakochani.

Brat Ibrahim, jednak wraca do domu wcześniej. Znajduje swoją siostrę lekko ubraną - i bez chusty. Kochanek ukrywa się w szafie. Brat krzyczy "zabiję cię", po czym kochanek wyskakuje z szafy, by pomóc swojej dziewczynie. Brat dźga go kilkanaście razy, niektóre cięcia mają 20 cm głębokości. Sehmutz ucieka, później przychodzi do szpitala, przechodzi operację ratunkową i przeżywa.

Policja najpierw aresztowała Betül'a za twierdzenie, /że go zasztyletował. Ponieważ brat Ibrahim jest karany i nadal jest w zawieszeniu. /Br />Ten brat Ibrahim jest na zwolnieniu warunkowym.

W grudniu 2019 roku rozpocznie się proces o usiłowanie zabójstwa dla Landgericht of Berlin. Motywem jest zraniony honor rodziny. Ofiara próbuje trywializować sprawę. Nie jest to niczym niezwykłym w przypadku przestępstw honorowych w sądzie: klęcząc, całując się przed teściem, rodzina jest dziś szczęśliwa z romansem pary. Pobrali się zgodnie z islamskim obrządkiem.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , .