Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Vanessa Worschischek
urodzony: 1991 lub 1993
Przejechany samochodem: 27 lipca 2013
Rezydencja: Kastel / Wiesbaden
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Turcja
Dzieci: pewnie żadne
Sprawca: jej były chłopak Ahmet Ünlü (25 lat)
Akcja ta może być poprzedzona dyskusją na parkingu, którą Ahmet kończy przejeżdżając nad swoją byłą dziewczyną w samochodzie. Została zrzucona z drogi i leży ranna na ziemi. Potem przejeżdża nad nią kilka razy i odjeżdża z dużą prędkością.

Parking jest w pobliżu basenu. Jest więc również możliwe, że sprawca zastawił tam zasadzkę na swoją byłą dziewczynę i kłócił się. Są też świadkowie, którzy mówią, że Vanessa uciekła od swojego byłego chłopaka.

Po zbrodni, Vanessa umiera w karetce. Świadkowie podają szczegóły dotyczące pojazdu na miejscu przestępstwa oraz tablicę rejestracyjną. Niesp jest odbierany późno w nocy w klinice po otrzymaniu APB. On milczy w sądzie. Nakaz jest za morderstwo. Podejrzany ma niemiecki paszport.

W czerwcu 2014 roku rozpocznie się proces w Sądzie Rejonowym w Wiesbaden. W sierpniu Ahmed zostaje skazany na 8 lat i 10 miesięcy więzienia za zabójstwo. Prokuratura złoży apelację.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .