Historia zabójstw honorowych

Hatice Gundüz
urodzony: 1994
Zdjęcie: 14 sierpnia 2013
Rezydencja: Essen
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: brak
Perpetrator: jej ojciec Cemil G. (50 lat)
14 sierpnia 2013, Cemil strzela do swojej córki Hatice. Może jednak chciał zabić jej matkę (czyli żonę), a córka przyszła jej na ratunek.

Sąsiedzi słyszą strzały i wzywają policję. Hatice umiera, 45-letnia matka Münewer walczy o przetrwanie w szpitalu. Dopiero po tygodniu jest poza niebezpieczeństwem.

Lot Cemil z taksówką na lotnisko w Amsterdamie i odlatuje do Turcji. Organizowana jest międzynarodowa obława. Jest on znany policji z przemocy domowej i jest uważany za "bardzo niebezpiecznego". Dwa tygodnie przed przestępstwem, policja wyeksmitowała go z mieszkania. Następnie Cemil przeniósł się na zaplecze tureckiej herbaciarni.

Rodzina miała lodziarnię, córka chciała trenować jako cukierniczka. Gazeta De Bild pisze, że chciała się przeprowadzić i studiować. Są jeszcze 2 inne córki (12 + 22 lata), które w momencie przestępstwa nie były w domu.

3 miesiące po zbrodni Cemil zostaje aresztowany podczas kontroli paszportowej w Turcji. Podobno chciał wyjechać do Gruzji z podrobionymi papierami. Doprowadziło to do odkrycia przez urzędników międzynarodowego nakazu aresztowania. Turcja nie przeprowadza ekstradycji swoich obywateli.

Cemil zostanie postawiony przed tureckim sądem. Proces ujawnia, że umyślnie i celowo zastrzelił obie kobiety. W kwietniu 2015 roku zostanie skazany na 37 lat więzienia.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , .