Historia zabójstw honorowych

Vanessa S.
urodzony: 1983
Zamordowany: 29/30 października 2013 r.
Rezydencja: Hannover
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Turcja
Dzieci: 1 syn (2 lata)
Sprawca: jej rozwiedziony żywy mąż Vahdi S. (30 lat)
Vanessa jest pedagogiem i ma dwuletniego syna z mężem Vahdim. Para żyje rozwiedziona.

W dniu 29 października 2014 roku, Vahdi będzie miał dostęp do mieszkania Vanessy przez balkon o 2 rano. Najpierw atakuje jej nowego chłopaka (27 lat). On ucieka, chce pomocy od sąsiadów, ale oni nie otwierają drzwi. Wciąga krwawiące 500 metrów do stacji benzynowej i dzwoni stamtąd na policję. Tymczasem Vahdi podcina gardło swojej byłej żonie.

Pospolity syn jest w mieszkaniu podczas aktu. Potem zostaje umieszczony w rodzinie zastępczej. Sprawca jest aresztowany na miejscu zbrodni. Nowy chłopak Vanessy zostaje zabrany do szpitala.

W maju 2014 r. sprawca zostanie skazany przez sąd w Hanowerze na 12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Ponadto musi on zapłacić rannemu przyjacielowi 13.000 euro odszkodowania za ból i cierpienie.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .