Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nuran K.
urodzony: 1966
dźgnięty nożem na śmierć: 13 października 2013 r.
Rezydencja: Hamm
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2 córki (13 i 15 lat)
Sprawca: jej rozwiedziony mąż Bahri (52 lata)
Małżeństwo Nurana i Bahri jest gwałtowne. Małżeństwo Nurana i Bahri jest gwałtowne. Po 17 latach, Nuran rozwodzi się w 2011 roku. Te dwie nastoletnie córki zostają z matką. Ponieważ groźby trwają, córka ma zakaz zbliżania się.

Bahri nie akceptuje tego i zwabia swoją byłą żonę do piwnicy 13 października 2013. Podobno chce dostać rower. Pewnie ze strachu bierze telefon komórkowy, więc może pozostać w kontakcie z córką.

Bahri dźgnął swoją byłą żonę w piwnicy 16 razy nożem myśliwskim i rzeźniczym. Chyba córka słucha wszystkiego. Potem wchodzi do mieszkania. Jasne, że chce też zabić swoją starszą córkę. Sąsiedzi ukrywają 15-latka i wzywają policję. Bahri został aresztowany w mieszkaniu.

Nuran umiera pomimo operacji w szpitalu.

Dziewczyny są umieszczane w domu opieki. Proces rozpocznie się w marcu 2014 roku. Okazuje się, że Bahri odbywał karę więzienia (za przemoc wobec swojej byłej żony i córki) i miał czas wolny, kiedy popełnił morderstwo. On milczy o zbrodni. Córka donosi o codziennych napadach i kopnięciach i latach przemocy.

W lipcu, sprawca zostaje skazany przez sąd okręgowy w Hamm na dożywocie za morderstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .